Doby, kdy jsme se dívali na zaprášené brízolitové fasády jsou naštěstí nenávratně pryč. S energetickou náročností je potřeba většinu stěn domu zateplit a zabezpečit novou fasádou. Nejčastější dva způsoby zateplení fasády:

  • KONTAKTNÍ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM
    Kontaktní zateplovací systém se nejčastěji používá z polystyrenu na který je následně aplikována dekorativní omítka. Nevýhodou tohoto systému je malá propustnost a tím možnost vzniku plísní v objektu. Částečně lze tomuto zabránit aplikací paropropustné (většinou silikonové omítky) a použitím ztužené vaty místo polystyrénu
  • PROVĚTRANÁ FASÁDA
    Provětraná fasáda se jeví jako daleko lepší řešení. Na fasádu se připevní systém dvou dřevěných roštů, do kterých se vloží izolační vata a následně se překryje hydroizolační fólií nebo paropropustnou deskou Steiko. Pak se provede odvětrávací mezera pomocí kontralatě a nakonec povětšinou dřevěná fasáda. Výhodou tohoto systému je dokonalá paropropustnost budovy.

Naše firma se provádí dřevěné provětrané fasády jako komplet i s izolací. U domů které jsou opatřeny klasickým polystyrenovou izolací, provádíme dřevěné obložení. Toto obložení nahrazuje dekorativní omítku a používá se povětšinou jen na část domu z estetických důvodů.
Fasády nejčastěji provádíme z těchto materiálů:

  • klasické dřevo smrkové nebo modřínové terasy (český modřín nebo smrk, sibiřský modřín)
  • Thermowood
  • Woodplastic